שלום וברוכים הבאים ל"בחזרה לגב עדן"!

שמי אוריה עמית.
"בחזרה לגב עדן" היא שיטה שפיתחתי בעקבות לימודי ההכשרה שלי כמורה לשיטת פלדנקרייז והריפוי העצמי המפתיע שחוויתי במהלך לימודיי. ריפוי זה התאפשר בזכות עיון מעמיק בספריו של משה פלדנקרייז ותרגול של השעורים הבסיסיים מתוך ספרו "מודעות דרך תנועה" – 12 שיעורים בסיסיים בהשלמת הדימוי העצמי הגופני.
אם כי שנים קודם לכן הייתי עדה לעוצמתה של שיטת פלדנקרייז כאשר אבי השתקם במהירות מפריצת דיסק בעזרת אחד המורים שמאוחר יותר היה בין מוריי בקורס ההכשרה. אך את תהליך הריפוי והעוצמתי שחוויתי לא יכולתי לחזות.
גופי התעורר ויכולתי לחוש כל חלק וחלק ממנו. תאי גופי התחדשו. עצמותיי התארגנו מחדש בצורה יעילה, תנועת גופי נעשתה קלה וזורמת, והופתעתי לגלות יכולות תנועתיות חדשות. המיניות וכוחות החיים שהיו רדומים התעוררו אף הם. נפגשתי עם האנושיות שלי, עם הנשיות העמוקה שבי, עם שורש נשמתי היהודית ועם האור שאני, את/ה וכל מה שקיים עשויים ממנו.

התחלתי לתת שיעורי-מגע בשיטת פלדנקרייז. אינטגרציה פונקציונלית היא המונח המקצועי לחוויה זו. אלה אינם "טיפולים" במובן המקובל של מילה.המגע העדין והמדוייק של ידי המורה, התנועות המיוחדות המוצעות לגופו ולמוחו של התלמיד, והאיכות המיוחדת שבהן גופו מונע במרחב מדברות עם מערכת העצבים באופן ישיר ומשדרות מסרים של קלות, של אפשרויות חדשות, של יכולת לנוע ללא כאב, מסר של חירות, של בטחון בגוף, של גילוי רצונות ומאוויים שהתחבאו בתאי הגוף והאפשרות לממשם, גילוי של כוח החיים בגוף וסביבו. גילוי העצמות והעצמיות.

התובנה המהותית מתוך התהליך שעברתי היתה שלא ניתן לחסוך מהאדם את חלקו בתהליך הריפוי שלו. על האדם עצמו לקחת אחריות ולהפוך לשותף פעיל בריפוי. לא עוד לחכות שמישהו ירפא אותו.
מתוך כך התחלתי לנסח את תובנותיי ולהטמיען בתוך שעור "מודעות דרך תנועה" שיצרתי תוך שימוש באלמנט אחד פשוט וגאוני מתוך שפע אלמנטים שמשה פלדנקרייז העניק לנו. קראתי לשעור "בחזרה לגב עדן – ריפוי עצמי דרך הגב".

לתת לגופך את המידע שהוא זקוק לו כדי לרפא את עצמו. רק להקשיב: זה פשוט, נעים, מעניין ומשתלם.

מדבקה חדשה

האזינו לראיון בתוכניתה של סימה להט בערוץ החינוכי של קול ישראל